OCTA pret KASKO – kādas ir to atšķirības?

Apdrošināšana sevī ietver dažādas priekšrocības – ar tās palīdzību iespējams ne tikai iegūt kompensāciju par zaudējumiem, bet arī sajusties mierīgāk. Dažādu variantu apdrošināšanu sniedz uzņēmums iizi.lv.

OCTA – apdrošināšana, kas ir obligāta

OCTA polise obligāti nepieciešama ikvienam motorizētam, satiksmē esošam transporta līdzeklim, tādēļ to iespējams iegūt daudzviet, tajā skaitā vietnē iizi.lv. Ja radies ceļu satiksmes negadījums (CSN), šī negadījuma vaininieka OCTA apdrošinātājs sniedz likumā noteikto atlīdzību cietušajiem, kas nav vainojami CSN. OCTA atlīdzina nodarīto kaitējumu ne vien mantām, bet arī personām. OCTA apdrošināšanas maksimālā izsniedzamā summa sasniedz 5 000 000 eiro (zaudējumiem, kas radīti personai), bet mantiskajiem zaudējumiem attiecīgā robeža ir 1 000 000 eiro.

 

KASKO sniedz dažādu veidu priekšrocības

KASKO apdrošināšana būtībā ir brīvprātīga, bet, iegādājoties auto uz līzinga vai kredītā, KASKO kļūst par obligātu prasību. Atšķirībā no OCTA, KASKO apdrošināšana ir daudzveidīgāka, ietverot vairāku situāciju atlīdzību. Attiecīgā apdrošināšanas polise garantē kompensāciju par zaudējumiem, kas radušies dēļ dabas katastrofas vai dzīvnieku darbībām; atlīdzību saņemsi arī tad, ja automašīna kļuvusi par zagļu upuri.

 

KASKO kalkulators – noderīgs instruments

Norādot dažādus datus par transporta līdzekli, teritoriju, kurā plāno to izmantot, kā arī vadītājiem, KASKO kalkulators norādīs saistošākos polišu variantus tieši Tavam transporta līdzeklim un parādīs, kāda ir KASKO cena.  KASKO kalkulators un tā lietošana aizņems ļoti nelielu laika sprīdi, jo tas ir ērti pārskatāms un saprotams, tādēļ vajadzīgās informācijas ievadīšana prasa vien dažas minūtes, bet informācija, ko iegūsi, ievērojami atvieglos gala lēmuma pieņemšanu, kā arī palīdzēs ietaupīt, jo būs skaidrs, kāda ir KASKO cena.

 

Cik nozīmīga ir OCTA polise?

 

OCTA polise ir viena no transportlīdzekļa vadītāja prioritātēm, jo par tās neesamību iegūsi gan naudas sodu (85 – 120 eiro), gan divus soda punktus. Vēl nepatīkamāka situācija, ja ar transportlīdzekli, kam nav OCTA polise, tiek izraisīts CSN – kompensācijas šādā gadījumā segt vajadzēs transportlīdzekļa vadītājam. Ņemot vērā, ka OCTA polise gadā mēdz izmaksāt zem 100 eiro, ievērojami prātīgāka darbība ir tās iegādāšanās.

 

Pirms polises iegādes, jāņem vērā vairāki faktori – piemēram, kāda ir OCTA un KASKO cena. Izvēlies izdevīgāko!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *