Apdrošināšana Tava auto drošībai

Par auto apdrošināšanu zina ikviens, taču ne visiem ir pārliecība, kādos brīžos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

Likums paredz, ka katra transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam lietotājam obligāti vajadzīga OCTA apdrošināšana. OCTA sedz zaudējumus, kas nodarīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāsedz negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Vairāk lasi- https://www.iizi.lv/

Lielākais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Tādēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti piedāvā bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu noteiktu brīdi pirms polises termiņa beigām.

KASKO

KASKO apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu auto bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka uz atlīdzību tiesīgs pretendēt arī tas autovadītājs, kurš avāriju ir izraisījis.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma internetā. Izdevīgākos piedāvājumus ātri uzzināsi ievadot informāciju kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Plānojot noformēt OCTA vai KASKO polisi, svarīgi nesteigties, bet gan izvērtēt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tas palīdzēs atrast visizdevigāko risinājumu.

Faktori, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Lai sameklētu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori nosaka tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *