Kredīti online – kas jāzina pirms aizņemies

Ja pēkšņi ir nepieciešamība pēc papildu naudas, mūsdienās ir daudz iespējas aizņemties. Piemēram, kredīti online, kas tiek izsniegti dažādos apmēros uz atšķirīgiem laika posmiem.

Viens no faktoriem, kas kredītņēmējus piesaista visvairāk – kredīti online tiek izsniegti bez ķīlas, galvojuma , kā arī citām birokrātiskām darbībām. Reizēm varētu likties, ka šāds ātrais aizdevums var novērst teju visas problēmas . Tomēr kredīti online, gluži tāpat kā ikviens cits kredīta aizdevums, ir atbildīgs lēmums, kas kārtīgi jāizsver.

Uz aizdevumu mēdz pretendēt cilvēki ar dažādu pieredzi, tādēļ nereti izskan jautājums, kur un vai vispār tiek piešķirts kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Tā kā online kredīti tiek doti ar vienkāršākiem nosacījumiem, kur būtiskākā garantija ir kredītņēmēja maksātspēja un kredītvēsture, firmu, kuru piedāvājumā ir kredīts ar sliktu kredītvēsturi, nav.
Vēl viens kritērijs, kas tiek izvērtēts, saņemot kredīta pieteikumu, ir prasītāja vecums. Katrs aizdevējs paredz vecuma ierobežojumu, kā ietvaros ātrais aizdevums tiek piešķirts. Visbiežāk tas ir no 20 gadiem. Tomēr ir arī iespējas aizdevumu saņemt no 19 gadiem vai no 18 gadiem.
Kredīts no 20 gadiem
Lai mazinātu bezatbildīgas aizņemšanās risku, vairums kreditoru vienojušies par praksi aizdevumus izsniegt no 20 gadiem. Taču tas neizslēdz iespēju aizdevumu noformēt no 18 gadiem vai no 19 gadiem – te gan jāpatur prātā, ka kredīts no 18 gadiem vai no 19 gadiem ir mazākā skaitā.

Kas piemērotāks – ilgtermiņa vai īstermiņa kredīts?

Kredīti online noderīgi dažādās situācijās. Piemēram, ja nepieciešamā summa ir salīdzinoši neliela, parocīgs būs īstermiņa ātrais aizdevums. Īstermiņa kredīts vairumā gadījumu jāatmaksā pēc 30 dienām, pieejamā summa ir līdz dažiem simtiem eiro. Jāielāgo – jaunajiem klientiem maksimālā summa nav tik liela, kā tad, ja īstermiņa kredīts tiek noformēts otro un turpmākās reizes. Savukārt lielāku mērķu sasniegšanai piemērots ātrais aizdevums uz garāku termiņu. Šāda veida ātrais aizdevums piedāvā saņemt līdz dažiem tūkstošiem eiro un jāatdod saskaņā ar maksājumu grafiku. Lai saprastu, kurš ātrais aizdevums ir piemērotākais, pārdomā savas vajadzības un izvērtē iespējas. Lēmuma pieņemšanu atvieglos aizdevēju mājaslapās pieejamais kredīta kalkulators, kas ļaus uzzināt iespējamo ikmēneša maksājuma apmēru.

Kredītu noformē atbildīgi

Mūsdienu straujajā ritmā īstermiņa kredīts vai ātrais aizdevums uz garāku laiku var kļūt par atbilstošu risinājumu. Protams, tikai ar noteikumu, ja pirms tam iepazīsies ar visiem līguma nosacījumiem un izvērtēsi savu maksātspēju. Termiņā neatdots parāds var negatīvi ietekmēt tālāko dzīvi, piemēram, sabojāt kredītvēsturi. Un, kā zināms, kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav pieejams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *