Putins nepieļaušot homoseksuāļu diskrimināciju Olimpisko spēļu laikā

Soči 2014 focus.lvKrievijas mediji vēsta, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins televīzijas intervijā solījis nodrošināt, lai 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu norises laikā netiktu diskriminēti homoseksuāļi. Iemesls šādam solījumam esot pastāvošie Krievijas likumi, kas diskriminē homoseksuāļu tiesības, piemēram, ir aizliegta viendzimuma attiecību propaganda nepilngadīgo pilsoņu vidū.

Pats prezidents Putins šā gada jūnijā parakstīja likumprojektu, kurā minēts, ka homoseksuāļu romantiskās attiecības nav vienlīdzīgas ar heteroseksuālu cilvēku romantiskajām attiecībām, un to apgalvot ir pretlikumīgi. Jūnijā parakstītais likumprojekts izraisīja lielu ažiotāžu un vispasaules kritiku, tostarp aicinot boikotēt gaidāmās Olimpiskās spēles, kas norisināsies 2014.gada februārī Sočos.

Krievijas televīzijas intervijas laikā prezidents Putins noliedza, ka likumprojekts ir vērsts pret homoseksuāļiem, un norādīja, ka tas ieviests tikai tādēļ, lai novērstu viendzimuma attiecību propagandu nepilngadīgo vidū. Viņš norādīja, ka Krievijā nav likumu, kas būtu vērsti pret homoseksuālismu, un tie, kas apgalvo pretējo, ir spekulanti.

Soču Olimpisko spēļu laikā, kā arī citos masveida sporta pasākumos, kas norisināsies Krievijas teritorijā, tiks nodrošināta vienlīdzība visu personu vidū un olimpisko principu ievērošana, un netiks pieļauta nekāda veida diskriminācija.

Vladimirs Putins sarunas laikā arī norādīja, ka jau pirms olimpisko spēļu norises sākuma tika nodrošināta pastiprināta apsardze, lai pasargātu spēļu dalībniekus no jebkādiem iespējamiem teroraktiem. Prezidents arī minēja, ka aptuvenās gatavošanās izmaksas olimpiādei ir 3.4 miljardi latu, un Ziemas Olimpiskās spēles, kas notiks Sočos, būs lielākais pasākums Krievijā, kopš sabrukusi Padomju Savienība.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *